Trip Computer B-Max

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
Tozzi
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 11 юни 2023, 22:35
Модел на автомобила: Ford B-Max
Местоположение: София
Status: Извън линия

Trip Computer B-Max

Мнение от Tozzi » 12 юни 2023, 18:32

Здравейте.Наскоро се сдобих с Ford B-Max 1.0 ecoboost 100hp .Базов модел като оборудване.Въпроса ми е може ли на информационния дисплей между скоростомера и оборотомера да се показват и други данни като на Титаниум(температура,пробег,среден пробег,разхид и т.н.).На лоста на мигачите няяма бутон Trip.Четох че тези функции могат да се активират софтуерно и бутона под километража да ги превключва без смяна на лоста за мигачите защото той ги дублира.Ако някой има идея как могат да се активират тези функции ще бъда много благодарен и почерпката е задължителна.
Поздрави на всички.

Потребителски аватар
GeorgiToRuleThemAll
потребител
потребител
Мнения: 174
Регистриран: 18 авг 2016, 17:43
Модел на автомобила: 2015 1.0 EcoBoost 74kW
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Trip Computer B-Max

Мнение от GeorgiToRuleThemAll » 17 юни 2023, 13:31

Ако говориш за скритото меню, то с бутона под километража наистина може да го активираш. Може да последваш стъпките в това видео цък.
Не знам дали в базовия вариант въобще има дисплей между оборотите и километрите, затова може и нищо да не се визуализира. Вероятно затова ти липсва на лоста за мигачите бутон с надпис Trip.

В общи линии трябва да направиш следното:
Вкарваш ключа, натискаш бутона и го задържаш, завърташ ключа до контакт и изчакваш със задържането на бутона докато на малкото дисплейче изпише tESt, пускаш бутона, стрелките би трябвало да се раздвижат от 0 до 220км/ч и от 0 до 8k rpm. След това с натискането на бутона се "движиш" между отделните данни в скритото меню. Описани са в тази статия: цък

В случай на успешна визуализация, дори може да запалиш колата след като вече си в менюто и да гледаш данните докато двигателят работи. Ако шофираш, т.е. си в движение, е препоръчително, даже задължително, да си концентриран в пътя, вместо да се заглеждаш в менюто *0029*, за да не те гледаме после ние по някоя телевизия...
*fe*

Tozzi
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 11 юни 2023, 22:35
Модел на автомобила: Ford B-Max
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Trip Computer B-Max

Мнение от Tozzi » 17 юни 2023, 21:58

Благодаря за отговора и положения труд.Скритото меню го знам..и работи ,имах фиеста преди време.Иска ми се на този дисплей освен изминатите километри да мога да виждам външна температура,километри до свършване на горивото,среден разход и т.н. с просто натискане на бутона.Четох че тези функции се активират чрез obd2 и forscan в настройките на компютъра.Просто не съм се занимавал с това до сега и ми се иска да го направя или ако някой го е правил да помогне ако има желание.Благодаря предварително.

Потребителски аватар
GeorgiToRuleThemAll
потребител
потребител
Мнения: 174
Регистриран: 18 авг 2016, 17:43
Модел на автомобила: 2015 1.0 EcoBoost 74kW
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Trip Computer B-Max

Мнение от GeorgiToRuleThemAll » 20 юни 2023, 18:42

Това е единственото, което намерих, на език, който разбирам:
цък
Вярвам, че би се получило, но както си пише "at your own risk".
*fe*

Tozzi
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 11 юни 2023, 22:35
Модел на автомобила: Ford B-Max
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Trip Computer B-Max

Мнение от Tozzi » 11 авг 2023, 17:38

Благодаря.Това "единственото" ми свърши работа.Забавих се понеже бях почивка,Лиценз за 2 месеца безплатен на Forskan(нещо се бяха замотали руснаците и ги чаках 30 дена) OBD2 кабел,и т.н.Но Всичко заработи перфектно и сега ми излиза всичко на малкия дисплей без никъкви хардуерни модификации.С програмата наистина можеш да правиш почти всичко...както и тотално да скапеш автомобила ако не знаеш какво правиш.
Още веднъж благодарности на Георги.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта