Моля за съвет?Идеи за обезшумяване на Форд Фокус,комби,2000г

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
s_toshkov
потребител
потребител
Мнения: 45
Регистриран: 11 дек 2006, 19:21
Модел на автомобила: Искам Мондео 1.8тди 98 ??????
Status: Извън линия

Моля за съвет?Идеи за обезшумяване на Форд Фокус,комби,2000г

Мнение от s_toshkov » 03 мар 2015, 19:44

Здравейте на всички . Вече съм част от клуба -от няколко дни съм собственник на Форд Фокус комби ,2001 г. , 1,6 ,Джиа изпълнение - 4 ел. свъкла, ел .огледала, тъмен махагон , кожен салон , газов инжекцион и т.н.

Търсех точно такъв автомобил заради двигателя и голямото комби.Трябва да кажа че за годините си автомобила е много добре запазен - интериора може да се каже че е перфектен, външно също си е много добре колата .Много съм доволен от колата като цяло , въпреки че имам навъртяни само около 500 км.-добра возия , стегната , много място в комбито , удобни седалки, пъргав мотор , доста икономичен според мен (на газ извънградско без магистрали скорости 90 -130 км /ч , ми даде разход 8/100 газ , но си го натисках доста, все още не съм му свикнал ,може и да падне още)

Като цяло съм доволен от автомобила и от състоянието му . Само едно нещо не ми допада и дори много ме дразни !!! Ужасно , много шумно по време на движение .Когато вземах колата бях съборил задните седалки и щората не беше дръпната в багажника бях сложил 4бр летни гуми - тогава найстина се бях отчаял -такова виене и бучене ......................

В момента автомобила е с четири зимни гуми Fulda с доста едър грайфер , но според мен причината не е само в гумите , като цяло проблема според мен е в слабото обезшумяване.Отделно според мен се чува и доста силно и двигателя , скоростната кутия и изпускателната система.

Има ли някои опит с подобно обезщумяване ?От къде да започна ? Вратите по ламарините ли да облепям , корите на вратите отвътре или и двете ?Пода на багажника , пода на купето ?ПОд мокета на пода има ли някаква изолация или си е направо ламарината ?В долната част пред предните седалки,под таблото има ли някаква изолация към двигателя , а зад самото табло има ли такава?

Изчетох доста теми из форума, някои са използвали обикновен мокет , други подложка за паркет .Иска ми се в тази тема да се обобщи информацията конкретно за Фокус -кое как точно се прави и да анализираме какви материали е най удачно да използваме и за къде точно.

Какво ви е мнението за тези материали и къде според вас е удачно да се използват :

http://aval-bg.com/1732/Silent+Coat+M4

Такава самозалепваща микропореста гума с покритие фолио съм използвал за друг автомобил но е 6 мм (все пак се смачква донякъде) :
http://ipka.biz/prices/PDF/KFLEXHDUCT07.pdf
K Flex Duct Metal 6mm

Ако не тези материали какви ще препоръчате други да използвам ? (става дума за бюджетни материали , за STP знам че същетвува , но и цената му ми е известна)
Кое е по-добре и по изгодно според Вас , реално ще има ли разлика между двете ?Казвайте кое как се прави че тази кола имам намерение да я карам и ми се иска да я направя тихичка .....

Тавана и предния капак има ли смисъл да се облепят и ако да , с какво ?

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Моля за съвет?Идеи за обезшумяване на Форд Фокус,комби,2000г

Мнение от ФордБългария » 03 мар 2015, 22:08

Ще те помоля ако правиш тази операция, да направиш снимки, че и аз съм се чудил _friends_

s_toshkov
потребител
потребител
Мнения: 45
Регистриран: 11 дек 2006, 19:21
Модел на автомобила: Искам Мондео 1.8тди 98 ??????
Status: Извън линия

Re: Моля за съвет?Идеи за обезшумяване на Форд Фокус,комби,2000г

Мнение от s_toshkov » 03 мар 2015, 22:55

ГордСФорд написа:Ще те помоля ако правиш тази операция, да направиш снимки, че и аз съм се чудил _friends_

О-о-о-о-о със сигурност ще е направя , и снимки ще има !

Само малко да пооопозная материята ФОРД :shock: - ток все още не знам как да си включа халогените :oops:

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моля за съвет?Идеи за обезшумяване на Форд Фокус,комби,2000г

Мнение от dragonn2 » 04 мар 2015, 09:20

s_toshkov написа: Само малко да пооопозная материята ФОРД :shock: - ток все още не знам как да си включа халогените :oops:
Издърпваш ключа на късите към теб.

Иначе и на мен ми направи впчеатление, че Фокуса е доста шумна кола, дори при нормални скорости.
Като съвет, мога да ти кажа, че е най-добре да изчакаш до лятото. Тъкмо ще си опознал колата по-добре и ще имаш по-добра идея кои са проблемните зони. Поставянето на изолация е свързано с доста сваляне на кори, пластмаси, вадене на щипки и е добре околната температура да е възможно най-висока - намалава шанса да се счупи нещо. Също помага и за по-доброто залепване на изолацията.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
G2233
потребител
потребител
Мнения: 291
Регистриран: 14 ное 2007, 20:23
Модел на автомобила: Volvo V50 1.6i Duratec/100к.с/газ/2009
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Моля за съвет?Идеи за обезшумяване на Форд Фокус,комби,2000г

Мнение от G2233 » 04 мар 2015, 10:21

Аз на ескорта облепих ламарините на вратите от вътре и пода на багажното отделение с битумна лента. Има ефект, но в комбинация с други материяли сигурно ще е още по добре.

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Моля за съвет?Идеи за обезшумяване на Форд Фокус,комби,2000г

Мнение от MapTo_D » 23 мар 2015, 17:16

И аз съм решил да правя тая манипулация. Мисля да е с битумна лента, но не мога да намеря подходящ размер, искам да е с дебелина поне 2-3 мм, тая която намерих е около милиметър. Колегата, който е облепил с такава лента, нека сподели каква точно е.

Потребителски аватар
G2233
потребител
потребител
Мнения: 291
Регистриран: 14 ное 2007, 20:23
Модел на автомобила: Volvo V50 1.6i Duratec/100к.с/газ/2009
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Моля за съвет?Идеи за обезшумяване на Форд Фокус,комби,2000г

Мнение от G2233 » 23 мар 2015, 20:39

Изображение
Ето това ползвах аз. Бях си я купил за 20лв ролката от Бриколаж

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Моля за съвет?Идеи за обезшумяване на Форд Фокус,комби,2000г

Мнение от MapTo_D » 24 мар 2015, 12:19

А някакъв спомен колко горе-долу беше дебелината на това чудо ?

Потребителски аватар
G2233
потребител
потребител
Мнения: 291
Регистриран: 14 ное 2007, 20:23
Модел на автомобила: Volvo V50 1.6i Duratec/100к.с/газ/2009
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Моля за съвет?Идеи за обезшумяване на Форд Фокус,комби,2000г

Мнение от G2233 » 24 мар 2015, 12:31

Макс 2мм
Ако трябва двойно облепяне ама по скъпо ще дойдеИзображение

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта