РЪЖДА - ударих я леко и падна кит боя всичко

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: РЪЖДА - ударих я леко и падна кит боя всичко

Мнение от ЯЛТА » 16 мар 2015, 01:14

Човек който е мераклия гледа колата да му е съвсем наред, като ти погледнат колата, съдят и за шофьора и какво предтавлява.
Намери си съвестен тенекеджия да я оправи подобаващо, ако че не била струвала.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: РЪЖДА - ударих я леко и падна кит боя всичко

Мнение от koinov_bg » 16 мар 2015, 10:13

Любо написа:Аз бих я закарал на тенекиджия, като ще се опитам да го намеря съвестен, защото тая работа с китосването не знам точно как да я свърша...

Взимаш кит колкото топка за тенис и втвърдител коккото грахово зърно,размесваш хубави и с мека шпатула нанасяш на възможно по тънки слоеве,щото после трябва да се шкури много.
Любе като права " хастрата" ще те викна да гледаш ;-)
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: РЪЖДА - ударих я леко и падна кит боя всичко

Мнение от tikva » 18 мар 2015, 15:02

има един форум, класик кар ,хората там се занимават с такива неща.Нямам никакъв опит с тях, но ако се наложи там отивам уж като хора дето, уж трябва да си разбират от работата.Според мен ако качественно се работи на детайл е поне 500лв като време 1 седмица, ако е през пръсти може 150-200лвза два дена, но ще изкара година макс.За това вече имам опит.Просто си оставиха ръцете /рокенд-рол/ се казва сервиза на симеоновско шосе.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: РЪЖДА - ударих я леко и падна кит боя всичко

Мнение от HACKO » 18 мар 2015, 16:26

500 лв на детайл, айде стига глупости, да не живеем в Германия! Това нещо се прави за два дни най-много (правил съм го и за по-малко от ден) и в провинцията е 50-80лв с материалите.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: РЪЖДА - ударих я леко и падна кит боя всичко

Мнение от tikva » 18 мар 2015, 17:15

предният пост го писах без да видя снимката.След като я видях твърдя че това е минимума.Старият удар е засегнал и мястото около резервоара.Това е терсене място.Предполагам че при първия удар от вътрешната страна изобщо не е пипнато и съответно там ръждата работи с пълна пара , а като гледам е доволно омазано и с кит-тоест не е изправяно като хората.Имам позната ,които си взеха 12 год кола с идеално прикрита за първата година ръжда.След въпросния период,човек спокойно около калника можеше да пъха вътре пръсти.Друг познат, идеални прагове,след тенекеджия някъде около Герман .След година цифнаха миниатюрни дупчици шоколадена ръжда /незнам за какви пари и колко време е правена/.В МП нова кола - двувратка ,непомня вече с колко беше намалена около преден десен мигач боята беше повдигната колкото монета от 1лв ,предполагам ръжда.Съсед си продаде голфа на възраст повече от 20 години.Беше сменял калник /китайски/, който изгни преди да тръгна ръждата по заводския.Като цяло въпросната кола беше с изключително малко ръжда имайки предвид начина й на експлоатация и поддръжка - безобразен.Има едни корейски коли-джипове при тях ръжда по шаси тръгва след третата година .Автобус - китайски, петгодишен -ръжда стъпалата .Мисля че всеки може да си направи изводите за кое си струва да даде пари и за кое не.Спортни обувки 300 лв по италиански лиценз правени обаче в китай ,водят ги нисък клас :shock: след 10-то обуване в градски условия ги дадох за рекламация за разлепяне.Пак обувки за 130лв след намаление от 170, спортни, правени уж в САЩ от много известна фирма от към катерачните среди,онемях като видях колко лошо са направени.Заводски вградените неща правени преди 10 - 20 години по колите изглеждат в пъти по-здрави и по-добре направени от съвременните технологични боклуци.Извинявам се за това отклонение ,но ..........помислете накъде върви света и къде човек си струва да вложи пари ако едно нещо все още функционира изрядно.

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: РЪЖДА - ударих я леко и падна кит боя всичко

Мнение от slavei2003 » 18 мар 2015, 17:35

HACKO написа:500 лв на детайл, айде стига глупости, да не живеем в Германия! Това нещо се прави за два дни най-много (правил съм го и за по-малко от ден) и в провинцията е 50-80лв с материалите.


Прав си колега ,и за цените и за глупостите. :lol:

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: РЪЖДА - ударих я леко и падна кит боя всичко

Мнение от tikva » 18 мар 2015, 17:42

каквито и да сте факири ,материалите си имат технологично време за работа с тях , която трябва да се спазва.Само да допълня че позната зъболекарка се жалва как едно време пломбите са издържали по поне 5 години, а сега след третата година гърмят.Мисля че не е смешно ,а е тъжно , че на моменти и трагично.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: РЪЖДА - ударих я леко и падна кит боя всичко

Мнение от HACKO » 18 мар 2015, 21:25

Запознат съм с технологичното време и тъй като съм я работил тази работа, знам какво говоря а ти?
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: РЪЖДА - ударих я леко и падна кит боя всичко

Мнение от tikva » 18 мар 2015, 22:31

Чета от тъпия форум за авторепаратура, както и офроуд форума от чисто и просто любопитство и стигам да извода, че нещата не са толкова прости и бързи ,особено ако човек желае да постигне добър резултат с голяма трайност .В крайна сметка човека сам ще си прецени как да постъпи.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: РЪЖДА - ударих я леко и падна кит боя всичко

Мнение от ЯЛТА » 18 мар 2015, 22:40

При такива изгнили и ударени в последствие детайли, обикновено това което се вижда е 30% от общата площ за ремонтиране, и всеки тенекеджия го знае.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: РЪЖДА - ударих я леко и падна кит боя всичко

Мнение от slavei2003 » 19 мар 2015, 14:55

tikva написа:Чета от тъпия форум за авторепаратура, както и офроуд форума от чисто и просто любопитство и стигам да извода, че нещата не са толкова прости и бързи ,особено ако човек желае да постигне добър резултат с голяма трайност .В крайна сметка човека сам ще си прецени как да постъпи.

Аз чета форуми за неутронен колайдер,но НЕ давам съвети за построяването му. :twisted:

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: РЪЖДА - ударих я леко и падна кит боя всичко

Мнение от tikva » 19 мар 2015, 17:17

Май ти беше този дето откри че имаш втори термостат на галаксито.Като гледам на къде вървят нещта в автомобилостроенето може би е по-добре човек да вложи пари в тенекии ,отколкото в покупката на нов фордак.Освен ако последното не го докарат да пазарна цена жълти стотинки . Тесла добре го карат ,а ейпъл кой ги знае каква изненада ще сътворят скоро.Страшно им се кефя, но като гледам там ще има хляб основно са програмисти.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: РЪЖДА - ударих я леко и падна кит боя всичко

Мнение от S_C » 20 мар 2015, 11:27

Щом е била с кит и боя, значи и сега ще трябва с това. :)

Закарай я на темекиджия-работа си е и няма смисъл да се гърбиш сам ако до сега не си ремонтирал такова нещо.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта