problem s gazova uredba

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
stefan74
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 29 мар 2005, 13:50
Модел на автомобила: Шумен
Местоположение: Mondeo 2000 16V 136PC
Status: Извън линия

problem s gazova uredba

Мнение от stefan74 » 29 мар 2005, 14:24

Здравейте, Имам Мондео 2000, 16V, 136PC и искам да
> монтирам газова уредба на пропан бутан но срещам големи
> проблеми, Ходил съм в няколко сервиза, които монтират АГУ
> и навсякъде получавам различни мнения а именно че
> проблемът е в пластмасовите колектори и че клапаните щели
> да прегорят защото температурата на горене е по висока.
> Ще Ви бъда много благодарен ако ми отговорите на този
> въпрос мога ли да сложа АГУ и каква да бъде тя.
> Поздрави:

mladen
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 16 мар 2005, 11:20
Status: Извън линия

Мнение от mladen » 29 мар 2005, 21:09

Здравей колега.От доста "газаджии" знам че за този мотор не е "здравословно " да се слага газово - независимо на метан или LPG.
По принцип не съм чак токлова доверчив и не вярвам на всеки майстор , но в списание"Авто-газ" също пишеха че не може , а за специалистите там съм убеден че са в час.Можеш да погледнеш в рубриката им "съвети"-http://avtogaz.com
Успех!

sharp
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 10 мар 2005, 22:43
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 16v
Status: Извън линия

Мнение от sharp » 31 мар 2005, 23:56

mladen написа:Здравей колега.От доста "газаджии" знам че за този мотор не е "здравословно " да се слага газово - независимо на метан или LPG.
По принцип не съм чак токлова доверчив и не вярвам на всеки майстор , но в списание"Авто-газ" също пишеха че не може , а за специалистите там съм убеден че са в час.Можеш да погледнеш в рубриката им "съвети"-http://avtogaz.com
Успех!
Въобще недей да бъдеш толкова сигурен в това колко добри са специалистите в Автогаз,особено ако са рекламни лица или там каквито... на BRC,понеже всичко опира до пари-нали знаеш,ако може повечко,ако не-от друг клиент.Все си мисля че ако имахме излишни пари за газов инжекцион всички бихме си карали на бензин,щото изглежда парите няма да са проблем за нас :x

И нещо много важно-обърни внимание на Мондеата от коя година не е добре да се слага газова(май-май от 97-98 нататък)-Стефан не е споменал коя година е колата му,така,че не прибързвай с мненията"против".И имай предвид че не искам да те засегна,просто искам да разбереш,че когато има пари има и интереси ,а тогава не всеки съвет е най-правилния за човека дето дава парите.

Иначе аз не бих свалил за нищо на света газовата си уредба на Мондеото@93 с която съм навъртял доста хиляди километри 8)

mladen
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 16 мар 2005, 11:20
Status: Извън линия

Мнение от mladen » 01 апр 2005, 19:08

За това колко са компетентни от Автогаз-съде от личен опит/зададох им въпроси на които знаех отговора преди това със сигурност-АГУ-то фабрично от Холандия с всичко необходимо-справиха се много добре/.
За годината на Мондеото съм съгласен и затова съм дал линк да си прочете човека сам за какво става дума, а там е споменато че за мотори след '97 не е добре.
Съгласен съм за икономическите интереси и само давам мнение а не се мъча да се наложа или да докажа че съм абсолютно прав-все пак форума е за да си помагаме а не да си мерим познания и т.н.
Благодаря ти за мнението.
Дано сме помогнали.

sharp
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 10 мар 2005, 22:43
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 16v
Status: Извън линия

Мнение от sharp » 02 апр 2005, 00:00

Е,ама разбира се че няма да си мерим каквото и да било :D Все пак сме тука за да решаваме проблеми и да коментираме това-онова.

Лек път на всички колеги 8)

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта