Форд С-мах с 2.0i с газов инжекцион - мнения

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Bladimir
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 18 мар 2013, 14:54
Модел на автомобила: Хонда Сивик
Status: Извън линия

Форд С-мах с 2.0i с газов инжекцион - мнения

Мнение от Bladimir » 23 сеп 2014, 09:24

Здравейте колеги, Предстои ми да си сменя колата и си търся, а и попаднах, на един С-мах с 2.0i с газов инжекцион. Има ли някой наблюдения на този двигател, особенности, проблеми..., и поносимостта му към газов инжекцион???? Благодаря и Наздраве

Владо

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Форд С-мах с 2.0i с газов инжекцион - мнения

Мнение от Eastbourne » 23 сеп 2014, 13:23

Потърси във форума. Има теми за газифицирането на двигателите и колегите са обяснили много подробно. Като цяло бензиновите двигатели са надеждни и могат да се газифицират. Аз съм с 1.8

Копирам ти мнение на един колега отнасящо се за 1.8 (не знам как е за другите двигатели) "Газифицира се без проблем. Компютъра не е претенциозен и може да работи с всеки газов инжекцион. При качествен монтаж и настройка, работи без да записва грешки и други проблеми. За съжаление както при повечето съвременни автомобили, двигателят не е с хидравлични повдигачи и хлабините на клапаните трябва да се следят по-често. Регулирането им не е много лесно и евтино, но ако не се прави на време има вероятност някой от изпускателните клапани да прегори. Според мен регулирането трябва да се направи още при монтажа на газовия инжекцион, за да се избегнат проблеми още в самото начало, понеже не е ясно на колко километра ще е конкретния автомобил и дали вече няма да има нужда от регулиране, дори и да е каран само на бензин."

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Форд С-мах с 2.0i с газов инжекцион - мнения

Мнение от koinov_bg » 23 сеп 2014, 22:20

Мдам много добре си се спрял колега.
Здрави корави и почти безпроблемни.
2.0 е корав мотор и ще имаш много добра динамика.
Но както е написал по-горе колегата задължително проверка и реглаж клапани на не повече от 30хил км.
Аз съм с Фокус 2.0 и сега тази интервенция ми предстои.
Поздрави и Добре дошъл в сектата :-D
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

batedko
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 05 яну 2015, 22:27
Модел на автомобила: Ford C max 2.0i
Status: Извън линия

Re: Форд С-мах с 2.0i с газов инжекцион - мнения

Мнение от batedko » 08 яну 2015, 20:34

Bladimir написа:Здравейте колеги, Предстои ми да си сменя колата и си търся, а и попаднах, на един С-мах с 2.0i с газов инжекцион. Има ли някой наблюдения на този двигател, особенности, проблеми..., и поносимостта му към газов инжекцион???? Благодаря и Наздраве

Владо
здр взех си такъв но за сега мога да ти кажа че разход извън града ми даде 8.0 газ като го опозная по добре ще пиша

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 70 госта