Новата ми PUMA - The Silver bullet.

Снимки и обща информация на Вашите коли
F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Новата ми PUMA - The Silver bullet.

Мнение от F Focus » 10 май 2022, 13:43

Става и само с телена ръчна четка(плоска), ама ще трябва повече време(и гърч), а с приставка ще стане по- бързо и качествено, а и ефектът ще е по-добър-не са скъпи. Има телени кръгли четки с диаметър около 5см. с "опашка" за бормашина, струват 3-4 лв.
В случая процедурата е:
-Изчистваш с телената четка, докато не ти писне, щото то няма перфектно изчистване на ръждата! :wink:
-Промазваш дебело два пъти поне с "Wurt"" през 30 мин., ако е топло времето-ако не през час.
--След час-час и половина ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пръскаш с грунд на "Novol"(9-10лв.)-имат спрейове с различни цветове(това не те интересува толкова, вземи тъмно-сив, например), които са на епоксидна основа-така ще удължих ефекта от боядисването в пъти! Ако не го използваш ефектът ще е за около година, година и половина.
-Накрая пръскаш боя с желаният цвят, като не препоръчвам спрейовете на "Cosmos", например и други, ами отиди в най-близкият авто-бояджийски магазин и поискай да ти направят един флакон спрей(150-200гр.) с качествена авто-боя, която да не е маталик, и да не е на водна основа-ще ти струва 10-15лв.
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новата ми PUMA - The Silver bullet.

Мнение от ЯЛТА » 10 май 2022, 13:54

Преобразувателя съхне за 30 минути ако е топличко, боята- спрей за 15 минути е напълно изсъхнала. Оборотите на винтоверта са малко и ще стане бавничко, но зависи и колко е ръждата. Може на бормашина да използуваш телена приставка, защото са по високи оборотите на бормашината.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Новата ми PUMA - The Silver bullet.

Мнение от F Focus » 10 май 2022, 14:03

За преобразувателят казах същото. За боята...май си използвал некачествена в готов спрей и без да ползваш грунд, както те посъветвах-познах ли?
Дай инфо по темата, за да стане ясно какво и как не трябва да се прави, колкото да ти е неприятно, ок?

П.С. Колкото и да е бавно-оборотна машината все ще изчисти ръждата по-добре, и по-бързо, отколкото на ръка, та не те разбирам какво изобщо искаш да кажеш?
В края на краищата истината преди всичко, нали-или греша?
Убеден съм, че описах подробно процедурата точно, както трябва да се направи и никак иначе!
Всичко изказах от дългогодишен личен опит и приемам с удоволствие без проблем спорове по темата!
Много автомати-слаби резултати!

Coldgrave
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 15 дек 2019, 02:54
Модел на автомобила: Ford Focus 2015 Facelift RS 1.6 TDCI 95 hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Новата ми PUMA - The Silver bullet.

Мнение от Coldgrave » 10 май 2022, 14:55

Благодаря и на двамата. Имам вариант и с перфоратор но патронника е от онези дето се натискат и слагаш бургията, а не тези с ключетата дето се затягат. Вярвам че има и такива четки просто трябва да потърся.
Забравих да попитам дали ще е проблем ако напръскам целия барабан, като разбира се облепя винтовете. Ако пръсна върху болта на главината или както се води, има ли опасност да спече толкова, че да не може да се свали ?

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Новата ми PUMA - The Silver bullet.

Мнение от F Focus » 10 май 2022, 18:29

Всъщност, ако ще боядисваш спир. барабан, или спир. апарат най-добре е да изполваш съвсем обикновенна четка с ширина около 1.5см.-няма нужда да е специална и скъпа с косъм от катерича опашка, или от опашка на пони(не се бъзикам-може да проверите :wink: ).
Ако ще пръскаш, което в случая не препоръчвам за главината не се притеснявай.
Забравих да кажа по темата:
-След изчистване, доколкото е възможно повърхността се забърсва с добре напоен с Коресилин, или МРТ парцал-ще видиш каква гняс ще падне,
-Нещо наистина много важно при използването на "Вюрт" :!: -закупили сте например 100гр. за около 10-12лв. Отсипвайте в малка пластм. чашка за кафе малко количество и допълвайте, ако е нужно-инак, ако бъркате с четката в шишенцето, която вече е била в досег с ръжда(все ще остане) ще съсипете цялото к-во ръждопреобразувател. Накрая след използването на "Вюрт" четката се мие с вода, а не с друго без бавене и помотване.
-Грундът винаги е на нитро-целулозна основа и съхне най-бързо, за около 15мин., една "ръка" е достатъчна.
-Качественият авто-емайл лак ще "стегне" за около 2-3 часа. Ако си мераклия мини две ръце. Ако ще използваш такъв купи и съответният разредител и не вярвай, ако някой ти каже, че Коресилинът е подходящ! :evil:
-За почистване на четката използвай пластм. полу-прозрачни чашки за кафе да топиш там-тях нищо не ги разтваря. За целта Коресилинът е ок.
Всъщност на теб не ти трябва спрей за нищо-всичко може да е в течно състояние-100гр. Вюрт, 100гр. грунд(сега му казват филър), 100гр. боя и 100гр. разредител за нея и грунда, като всичко това закупиш от специализиран магазин за авто-бои и лакове, където качеството е много по-високо от това в железариите. За центъра и около него мога да ти кажа 3-4 магазина.Половината ще ти остане, освен, ако не ти хареса и не се развихриш, и по други детайли, което допускам, че ще се случи! :D
Целият масраф ще ти излезе около 35-40лв.
Успех-вярвам, че ще се справиш щом си мераклия!

П.С. Виждам, че си от София-като се подготвиш пиши на ЛС кога си готов за "атака" и къде се намираш-ако не съм на работа ще отскоча за час да ти покажа какво-що, ако се притесняваш, но мисля, че няма да срещнеш трудности. Боята и грунда ги разреди с около 30% разредител и мажи тънко с четката без да повтаряш и потретваш много-много.
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новата ми PUMA - The Silver bullet.

Мнение от ЯЛТА » 10 май 2022, 20:07

F Focus написа:
10 май 2022, 18:29
Целият масраф ще ти излезе около 35-40лв.
Слез на земята : Барабан за Форд Пума.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Новата ми PUMA - The Silver bullet.

Мнение от F Focus » 10 май 2022, 20:38

Там съм си, стоя твърдо на земята и не се отлепям от нея-просто споделих подробно как точно и с какво е най-добре да се случат нещата по темата, и как аз ги правя, ако се захвана-нищо повече. А, дали ще се сменяват спир. барабани, има ли причина, и смисъл е съвсем отделна тема, нали?
А, ако се правят джаста-праста, с което е по-евтино, по-лесно, и както смяташ, че е добре, пък, каквото се получи няма да коментирам. Така, или иначе правиш нещо-направи го, както трябва и с, каквото трябва, или не го прави изобщо, освен, ако не те интересува колко дълготраен ще е ефектът? При теб ще е за няма и година-да сме живи и здрави, за да споделиш.
Нека всеки избере сам какво-как и дали изобщо да прави, ок?

П.С. Мислех да не споменавам, че съм бил и авто-бояджия, ама ти ме предизвика! :D И м/у другото с качествена четка с косми от катерича опашка съм си боядисвал доста елементи по колите, а и по сегашното добиче, като все са били металик, който иска и лак отгоре, щото нямам компресор, помещение и пистолет.
Та, така...малко, като хвалба се получи, ама е истина и мога да го покажа, и докажа!
Не разбрах и не приех отговорът ти да си призная! Ти що не си смени спир. барабани, ами се юрна да ги боядисваш и то не, както трябва щом замяната им с нови е толкова евтина?!

Редно е да кажа "наздраве", за да не ме помислите за умрял, или ,че съм на друга планета( :lol: )-да сте живи и здрави! :D
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новата ми PUMA - The Silver bullet.

Мнение от ЯЛТА » 10 май 2022, 22:26

F Focus написа:
10 май 2022, 20:38
Ти що не си смени спир. барабани, ами се юрна да ги боядисваш и то не, както трябва щом замяната им с нови е толкова евтина?!
Щото ремонта ми струва 2 часа работа с остатъчни материали..........
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новата ми PUMA - The Silver bullet.

Мнение от ЯЛТА » 20 юли 2022, 12:47

Миналата година климатика ми работеше перфектно, а тази година ни бръм, ни студ. Закарах го в най близкия ми сервиз, рекламиран във форума, оказа се че няма и грам газ. Напълниха го за 75 лева, държи си на вакуум- с една дума няма очеваден теч, след 200/300 км. ще ходи пак на контролен преглед, и оглед с инфрачервена светлина за установяване на евентуален теч. Сега си духа мнооого студено. Никога за 10-те години в България не е правено нещо по климатика, а едва ли и в Италия е правено нещо, тъй като пристигна от Италия на 58 000 км. , сега е на 112500 км.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Новата ми PUMA - The Silver bullet.

Мнение от ivchotr » 20 юли 2022, 22:20

Те му дават някакъв процент нормална загуба на газ. Което в твоя случай е напълно възможно да се е случило за толкова години.
Знам всички вицове за Форд :D

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новата ми PUMA - The Silver bullet.

Мнение от ЯЛТА » 20 юли 2022, 22:47

За 21 години е нормално.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новата ми PUMA - The Silver bullet.

Мнение от ЯЛТА » 03 ное 2022, 13:05

Днес минах Пумата си на Г.Т.Преглед. ЕКО-3.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Новата ми PUMA - The Silver bullet.

Мнение от ivchotr » 03 ное 2022, 14:14

Ами нормално. Ако беше дизел, щеше да е макс Еко 1 :D
Знам всички вицове за Форд :D

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта