Ford Bronco II, 2,9 V6, 1989

Снимки и обща информация на Вашите коли
LSB
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 10 апр 2022, 23:59
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Ford Bronco II, 2,9 V6, 1989

Мнение от LSB » 21 апр 2022, 07:29

Здравейте колеги,
Нов съм във форума. Скоро се регистрирах. След дълго чакане най-после получих желания оригинален ретро автомобил. Прикачвам снимки. Разгледах форума за теми свързани с него, но намерих много малко информация. Както виждате на снимките, автомобила е с лека щета. С него трябваше да дойдат и нови части, за да подменим компроментираните, но за съжаление ще се позабавят с месец. До тогава ще се постарая да мине обслужване и основен преглед, за да съставя план за реставрацията му. Ще съм благодарен ако ме насочите към сервиз/майстор който има опит с този или сходен модел, за да избегна експерименти.
Поздрави
Прикачени файлове
received_2115053892001566.jpeg

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Bronco II, 2,9 V6, 1989

Мнение от F Focus » 21 апр 2022, 20:02

Честита придобивка, много се кефя на ретро-автомобилите!
Тук имаме сериозни реставратори, но ако никой не се отзове влез в "Офроуд-Форумът (там съм mbenz, ама не влизам често), където има доказали се специалисти по истинските 4х4 "жипки"-казвам ти го, като бивш офродаджия-дълги години имах прекрасна Тойота-Ленд Крузър от същата година LJ-70, 2.5 TD, но тя си е за втора кола и по стечение на обстоятелствата се наложи да я продам...а, такива коли повече няма да се произведат... :evil:
Проблемите ти са решими, най-важното е рамата да не е тръгнала да гние, че тогава спасение няма, или ако има е доста компромисно-надявам се, че си наясно, щото в такъв случай "упражнението" не си заслужава. Разбира се двигателят как е, раздатъчна кутия, ск. кутия, карета и т.н.
Успех с реставрацията и ни дръж в течение!
Много автомати-слаби резултати!

LSB
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 10 апр 2022, 23:59
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Ford Bronco II, 2,9 V6, 1989

Мнение от LSB » 22 апр 2022, 00:46

Днес го гледах отдолу. Никаква ръжда, с изключение на задното гърне, което са смачкали при товаренето в Германия. От някъде прокапва антифриз като се запали и после спира. Тампона на стабилизиращата щанга и втулките на биалетките са за смяна. Има омаслявания на няколко места. Двигателят работи като часовник иначе. Налягане, температури и тн всичко е ок. Има разни дреболии по интериора. Дай ми координати на добър реставратор щом ги знаеш, моля!
Поздрави

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Bronco II, 2,9 V6, 1989

Мнение от F Focus » 22 апр 2022, 13:16

Тук има двама-трима реставратори на автомобили истински мераклии, но според мен на теб ти трябва специалист запознат с особенностите на истински 4х4 автомобил, където всичко е механично, а не електронно управляемо. Освен това въпросните манияци-реставратори работят за кеф по собствените си коли, хоби им е, и не знам приемат ли поръчки? Ако желаят ще откликнат.
С цял преден мост ли си, и наблюдава ли се т.н. Шими-ефект? Т.е. при увеличаване на скоростта да започва тресене в предницата? Ако е така карай полека, че ще се претрепеш! Задължително смени всички гумени и гумено-метални тампони по окачването с австралийски силиконови-най-добрите са, и са вечни! Оказва се, че австралийците правят най-качествените елементи за окачването на истинските "жипки" от-до, щото там, като отидеш на 1000, или повече километра в пустощта и нещо по колата те предаде си дотам-хеликоптер и да стигне до теб няма да може да се върне-демек няма да дойде!
Силиконовите втулки са с 3 различни твърдости-сини, жълти и червени, подредени от най-меки, към най-твърди-ако няма да се състезвааш ти трябват сини, "Добинсънс" е доказана фирма, в офроуд-форума ги внася patrol-fen на съвсем човешки цени.
Регистрирай се там, пиши, че аз те пращам(там съм с максимален рейтинг, за разлика оттук, но и разликата м/у форумите и потребителите е голяма, което ще усетиш :wink: ), постни снимки, опиши си проблемите, и при който откликнал да идеш няма да сгрешиш!
Не знам защо си търсил точно такова добиче, но това си е истинска "жипка", годна за офроуд, което е мнооого далече от що-годе съвременните СУВ-кенефи, та разликата е от небето до земята и малцина вдяват по темата.
Като оправиш теча на антифриз(дотогава не тръгвай на дълъг път) после замени всички масла( в ск. кутия, раздатъчна кутия, диференциали), гресирай каретата(надявам се, че имат гресьорки), антифриза, всички филтри и прочие.
Поздрави!
Много автомати-слаби резултати!

LSB
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 10 апр 2022, 23:59
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Ford Bronco II, 2,9 V6, 1989

Мнение от LSB » 23 апр 2022, 21:15

Много благодаря за съветите!

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта