СТИВА 99

Кой къде си е изпатил
Отговори
dragokz
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 10 окт 2012, 14:06
Модел на автомобила: Ford Mondeo, 1.8i, 16v, MK2
Status: Извън линия

СТИВА 99

Мнение от dragokz » 14 авг 2013, 10:23

Здравейте, колеги. Както може да се очаква, все пак сме в България и реших да си монтирам метанова уредба. Ето какво се случи и ви го казвам само да внимавате къде си давате колата.
Монтирах си метанова уредба с инжекциони и всичките му простотии в сервиза "СТИВА 99", в кв. Левски Г, до църквата, София. Монтирах метан, защото я взех от старата ми кола и не вървеше да купувам друга при положение, че вече имам тази.
Първоначално, като всеки един новобранец реших да поразпитам малко гугъл и да питам повечко сервизи дали могат и от каква кола на каква. Обадих се и реших да си я монтирам в този сервиз, човека по телефона ме увери, че няма никакъв проблем да се оправи с Landi Renzo и че после всичко ще работи, имали софтуер и всичко необходимо. Записах си час, като си заплатих капаро и в деня закарах Волвото и Мондеото за смяната. На вечерта отидох да я взема и всичко привидно си беше ОК, като изключим факта, че на светофарите тръгването беше ужасно. Спрях си пред блока, след което реших да отида да заредя и колата не можа повече да запали. Обадих се веднага в сервиза и ми казаха да им я докарам на другия ден. Докарах я на сутринта и я закачаха на компютър и връзката със системата се разпадаше. Казаха да им я оставя пак и така и направих. До 16 никой не ми се беше обадил и реших да започвам да се карам вече. Обадих се и започнах. Човека обясняваше как нямали софтуер и не знаели какво ѝ е. По едно време реши дори да ми затвори телефона. Набрах го отново и ми обясни как щял да ми върне 20лв за да отида на друго място... :o Реших да отида в сервиза и вдигнах още един скандал. Този път с човека който се занимава с компютрите на тези системи и настройването им. Беше така любезен да ми каже "Вие ни казахте да преместим едната уредба от едната кола в другата, преместена ли е? Преместена е сега това вече не е наш проблем." Въпросния нещастник, както смело мога да потвърдя, че е такъв, а не само той, а май и всичките в този сервиз държеше някакво желязо в ръка и си мислих, че всеки момент ще ме удари, но май имаше достатъчно мозък в главата да не го направи. После отново се видях с началника им, Станислав и се карах пак. Този път беше любезен и ме прати учтиво в друг сервиз, където могат да я оправят. Викам си хайде ще го послушам, че и без това не знаех къде другаде и отидох. Отидох на мястото и хората ми обясниха, че в този сервиз вече не се занимават с метан вече.
Накрая си записах час в Маргел, на Ботевградско и ми оправиха проблема, а дори не беше софтуерен, а неправилен монтаж.
Аз няма да оставя нещата така и се обърнах към КЗП и очаквам отговор, че дори и касови бележки не издават за "услугите" си. Споделям всичко за да ви спестя, моите проблеми и да внимавате при кого ходите.

blakove
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 21 яну 2012, 20:36
Модел на автомобила: 1997 Ford Mondeo, 2.0 Ghia, Combi
Status: Извън линия

Re: СТИВА 99

Мнение от blakove » 27 яну 2015, 16:06

Изцяло поддържам и аз казаното. А в този сервиз уж и някакви позната имах... Абсолютни некадърници. Монтираха газова на моето Мондео и от потеглянето колата не беше същата - давене и гаснене при всяко потегляне и на газ и бензин. Три пъти я връщах, накрая ми казаха, че колата ми не ставала за нищо и не бил от тях проблема. После 2 седмици седя колата в сервиза зад тях - там всъщност са моите познати... Казаха ми да разкарвам колата колкото мога по-бързо и да търся друга. Аз обаче се заинатих и си мислех, че не може един ден на колата нищо да и няма, на другия от нея нищо да не става...

Та развръзката - закарах колата при препоръчвания от всички тук Форд Маниак - да е жив и здрав човека, направи колата като нова. Само че сега газовата пак прави проблеми и не превключва на газ дори след като колата отдавна е загряла.

Направо ми иде да я изтръгна тая газова и да започна наново при хора, които разбират от тая работа...

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: СТИВА 99

Мнение от essex » 27 яну 2015, 17:06

Много добре че информирате за този сервиз колеги, ще е от полза на хората :)
Колега blakove каква ти е газовата ? За да не превключва на газ, или датчика за температурата или колата ти не загрява. Според мен е нещо дробно, но прави големи проблеми, защото не пишеш по проблема си в темата за агу, вярвам че ако не ти кажат как сам ще си я оправиш то поне ще те насочат коелги към правилния сервиз ;):
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта