Съвет за покупка на Mondeo MK5 2.0 Ecoboost

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
Alex86
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 02 апр 2018, 09:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK3 2.0 146PS Petrol Sedan (2001)
Ford Focus MK1 1.8TDCI 115PS Turnier (2002)
[ПРОДАДЕНА: Audi S3 Quattro (8L) 1.8T 225PS Hatchback (2002)]
Audi A6 4F2 3.0TFSI Quattro Sedan (2008)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Съвет за покупка на Mondeo MK5 2.0 Ecoboost

Мнение от Alex86 » 19 юли 2022, 12:53

Здравейте. Изпадна ми една оферта от колега за седан Mondeo MK5 2.0 Ecoboost (203HP) 2015г на ~150000км. Ноември ще му пристигне новата кола и ще пусне тази за продажба и се замислих дали да не сменя на майка ми ръждясалото Мондео MK3 с това. Човека е първи собственик, купена е от Мото-Пфое с всички екстри за модела, поддържана е прилежно (уж - трябва да го проверя) и няма забележки по боята и интериора.
Понеже не съм особено запознат с модела и този двигател, бих се радвал ако някой може да сподели малко повече информация относно:

1. Колата е автомат. Гледах в autodata и пише Automatic, а на дизелите пише Powershift. Да приемам ли, че е конвенционален автомат или пак е с двойните съединители? Колегата не знае и не се е интересувал, само знае, че единствено е сменяно масло преди 2 години и не е имал проблеми.
Просто съм чувал само страхотии за Powershift-a и не съм мераклия да си тествам късмета (колата ще се кара доста градско все пак).

2. Има ли нещо по-специфично, за което да гледам? Примерно някакви често срещани проблеми, които да проверя дали са отстранени?

3. Този двигател като цяло надежден ли е?
Из нета намерих много смесени мнения, но все за 240hp версията (не знам каква им е разликата освен конете).

Много благодаря предварително на отзовалите се!

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта