AS Metal мнения и отзиви

Какво, къде и как мога да намеря? Справочник на Форд Фена.
Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

AS Metal мнения и отзиви

Мнение от Ianaki » 03 мар 2009, 10:58

Здравейте!След 2 дни сменям носачи и накрайници на кормилната щанга.След като с помоща на чичо Гугал проучих пазара, стигнах до заключението, че най добри са АC Metal.Турска фирма, но доколкото разбрах правеща качествени части.Магазинът се намира в София- бул.”Христо Ботев” 135.До колкото успях да разбера шарнира на носача е AC Metal, а тампоните са на някаква друга турска марка чието име не запомних, но също били много здрави.Ако някой има манение за продуктите на AC Metal моля да сподели.Както всички знаем проблемите с окачването в България са хронични, а оригиналните части са много скъпи.Дано темата да е в помощ на повече хора.Поздрави!
Последна промяна от Ianaki на 05 мар 2009, 17:08, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: AC Metal мнения и отзиви

Мнение от vargala81 » 03 мар 2009, 11:10

Ianaki написа:Здравейте!След 2 дни сменям носачи и накрайници на кормилната щанга.След като с помоща на чичо Гугал проучих пазара, стигнах до заключението, че най добри са АC Metal.Турска фирма, но доколкото разбрах правеща качествени части.Магазинът се намира в София- бул.”Христо Ботев” 135.До колкото успях да разбера шарнира на носача е AC Metal, а тампоните са на някаква друга турска марка чието име не запомних, но също били много здрави.Ако някой има манение за продуктите на AC Metal моля да сподели.Както всички знаем проблемите с окачването в България са хронични, а оригиналните части са много скъпи.Дано темата да е в помощ на повече хора.Поздрави!
колега,аз също съм чувал добри отзиви за тях.на ладата от лявата страна двата шарнира са на ас метал и карат вече 3год , а от дясната страна са някакви други, уш от лада нива подсилени и за това време 2пъти ги смених и след 1-2 дена започват да тропат.аз също ще сменям носачи,и ще взема на ас метал ,затова те моля ако си купиш ,да споделиш на каква цена си ги взел ,зада не ровя 2часа в темата :кой какво и за колко.

Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: AC Metal мнения и отзиви

Мнение от Ianaki » 03 мар 2009, 11:40

Със сигурност ще взема, но днес не работят утре ще ги купя.Иначе за моя ескорт носача е 63лв., а накрайника 17лв.

Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: AC Metal мнения и отзиви

Мнение от Ianaki » 04 мар 2009, 19:15

Купих носачите.След като покарам известно време ще напиша как се държат.

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: AC Metal мнения и отзиви

Мнение от vargala81 » 04 мар 2009, 22:10

Ianaki написа:Купих носачите.След като покарам известно време ще напиша как се държат.
мерси колега ,скоро и аз ще купя.цената е повече от добра,като се има в предвид ,че само шарнира е 35лв и два тампона по 10лв не оригинални. аз щях да сменям само тампоните ,но майстора ме посъветва да сменя носачите.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: На линия

Re: AC Metal мнения и отзиви

Мнение от pepy1 » 04 мар 2009, 22:18

един хубав носач -не от мото пфое струва 60-тина лева
той е добре закален и нагрееш ли го си губи качествата,а пък ако не се нагрее трудно би му се сменил тампона
на всичкото отгоре,повече от 1 път няма да можеш да смениш тампони на носачите ,пък и след 5-6 месеца може да се наложи пак да сменяш тампони
като сметнеш труда на майстора за тия операции по добре си смени целия носач
времето е като парите-никога не стига

petkoff_pl
потребител
потребител
Мнения: 1581
Регистриран: 07 окт 2005, 16:18
Модел на автомобила: Dacia Sandero Stepway 2021
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Re: AC Metal мнения и отзиви

Мнение от petkoff_pl » 04 мар 2009, 22:36

pepy1 написа:..................
той е добре закален и нагрееш ли го си губи качествата,а пък ако не се нагрее трудно би му се сменил тампона
.......................
Точно за това дали е закален може много да се спори (аз казвам че няма закалка, мое мнение) и тампона също се избива без загряване (пак само мое мнение)

Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: AC Metal мнения и отзиви

Мнение от Ianaki » 05 мар 2009, 17:08

От опит знам, че тампона се избива на преса без нагряване.Вече съм правил тази операция, но по-хубаво от новото няма.И още нещо забравих да спомена, че от 2 независими източници научих, че таксиметровите шофьори карат с АС Метал.Е от това по-голям тест здраве му кажи.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: На линия

Re: AC Metal мнения и отзиви

Мнение от pepy1 » 06 мар 2009, 21:18

Ianaki написа:От опит знам, че тампона се избива на преса без нагряване.Вече съм правил тази операция, но по-хубаво от новото няма.И още нещо забравих да спомена, че от 2 независими източници научих, че таксиметровите шофьори карат с АС Метал.Е от това по-голям тест здраве му кажи.
това че е ефтино не значи че е здраво ,а именно това искат такситата да е ефтино -не качествено
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: AS Metal мнения и отзиви

Мнение от Ianaki » 07 мар 2009, 21:29

Добре да се изясня.Монтьор ми каза, че с очите си е видял бакшиш да изкара 100хил. от смяна до смяна на носачи АС Метал.И друго няма нито един човек, който да е казал нещо лошо за тях.А колкото до това, че бакшишите търсят евтино-не съм съгласен.Ако една кола ти изкарва хляба какво би избрал да сменяш носачи прз месец или да вземеш едни и да решиш проблема за година или две?

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: На линия

Re: AS Metal мнения и отзиви

Мнение от pepy1 » 07 мар 2009, 21:51

бих ти отговорил ,ама ще оспамя темата на човека
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: AC Metal мнения и отзиви

Мнение от vargala81 » 07 мар 2009, 23:17

pepy1 написа:
Ianaki написа:От опит знам, че тампона се избива на преса без нагряване.Вече съм правил тази операция, но по-хубаво от новото няма.И още нещо забравих да спомена, че от 2 независими източници научих, че таксиметровите шофьори карат с АС Метал.Е от това по-голям тест здраве му кажи.
това че е ефтино не значи че е здраво ,а именно това искат такситата да е ефтино -не качествено
по горе казах ,че на ладата от лявата страна съм с шарнири на ас метал, карам ги 50 000 км за 3год. и още си са здрави. струваха 10 лв бр. комплект с всички болтчета,а от дясната страна са някакви ментета уш подсилени за лада нива, за това време ги смених 2 пъти и сега пак тропат. подсилените са на същата цена без болтчетата.

soni.andonov
потребител
потребител
Мнения: 1983
Регистриран: 13 юли 2006, 21:29
Модел на автомобила: Ford Mondeo
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: AS Metal мнения и отзиви

Мнение от soni.andonov » 09 мар 2009, 19:51

Ще си позволя да изкажа едно професионално мнение.Работил съм с тази фирма повече от 10г.
и мога да твърдя , че това е едно от най-доброто на пазара. На моята кола също слагам само
АС-Метал и носачите са ми вече на 6г. и около 75000км. и въпреки ,че цените им скочиха на два
пъти от началото на годината, пак са достъпни.Освен това АС-Метал е военна фабрика. Какво като
е Турско като е добро. Поне се знае какви са.От две години примерно почти всички Италиянски фабрики
изнесоха производството си в Китай. И на пазара се появиха китайски ментета на китайските ментета,но
пише ЕС. А почти всичко на което пише Германия се прави в Полша.И то добре ако наистина е от там.
Моят съвет е в полза на АС-Метал.

belleamie
потребител
потребител
Мнения: 1046
Регистриран: 06 юни 2008, 11:49
Модел на автомобила: ?
Status: Извън линия

Re: AS Metal мнения и отзиви

Мнение от belleamie » 03 юли 2009, 11:53

някой телефон на тази фирма да сподели?
Cars make CO2 and trees absorb CO2.
By driving my car I'm feeding a tree and helping the environment.

Изображение

Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: AS Metal мнения и отзиви

Мнение от Ianaki » 03 юли 2009, 13:23

Абе защо пъро нв попитате гугал, не е толкова трудно, особено като съм дал адреса?!!!
http://www.sprintbg.com/?m=4&l=0" onclick="window.open(this.href);return false;

belleamie
потребител
потребител
Мнения: 1046
Регистриран: 06 юни 2008, 11:49
Модел на автомобила: ?
Status: Извън линия

Re: AS Metal мнения и отзиви

Мнение от belleamie » 03 юли 2009, 14:20

Ianaki написа:Абе защо пъро нв попитате гугал, не е толкова трудно, особено като съм дал адреса?!!!
http://www.sprintbg.com/?m=4&l=0" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Ми аз питах в Гугъл за Ас метал, но ми излязоха само мнения от форуми като нашия, вкл. нашия. Ти па да беше написал, че фирмата се казва Спринт-xxxx...? Знам, че всичко е на добра воля, ама няма нужда да се заяждаме излишно помежду си.
Cars make CO2 and trees absorb CO2.
By driving my car I'm feeding a tree and helping the environment.

Изображение

Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: AS Metal мнения и отзиви

Мнение от Ianaki » 07 фев 2010, 11:34

Така новоси по темата.Носачите започват да сдават багажа.Днес ще напиша колко километра съм изкарал с тях.Не са повече от 2000!Явно ще се купуват оригинални.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: AS Metal мнения и отзиви

Мнение от bateto_toshko » 07 фев 2010, 12:26

Ianaki написа:Така новоси по темата.Носачите започват да сдават багажа.Днес ще напиша колко километра съм изкарал с тях.Не са повече от 2000!Явно ще се купуват оригинални.
2 000 или 20 000км? :roll: Питам понеже когато си писал , че ги слагаш е преди близо година......
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: AS Metal мнения и отзиви

Мнение от Ianaki » 07 фев 2010, 12:54

Сега проверих в "малката ми собственоръчно направена сервизна книжка".Изминал съм малко, по-малко от 5000км. за 10месеца.Толкова изкараха и носачите.Не че са в плачевно състояние, но е желателно да ги сменя.

П.П. Не карам особено ескорта - по е по-скоро хобикар :D

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: AS Metal мнения и отзиви

Мнение от vargala81 » 07 фев 2010, 17:17

Ianaki написа:Сега проверих в "малката ми собственоръчно направена сервизна книжка".Изминал съм малко, по-малко от 5000км. за 10месеца.Толкова изкараха и носачите.Не че са в плачевно състояние, но е желателно да ги сменя.

П.П. Не карам особено ескорта - по е по-скоро хобикар :D
Колега ,пак много си изкарал!мойте изкараха 3000км :twisted: даже още на 2000 км здадаха багажа ама докато ги сменя съм минал още 1000км.След това си сложих оригинални тампони от Мото-Пфое и вече около 20000км нямам проблем.

Отговори

Върни се в “АВТОЧАСТИ И АКСЕСОАРИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 85 госта