Ford Mondeo MK5 ST Line 2017 2.0 TDCI - всички възможни екстри за модела!

обяви за продажба на автомобили с марка Форд
Правила на форума
В този раздел има специални ПРАВИЛА, спазвайте ги, за да не се налага намеса на модераторите.
Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Ford Mondeo MK5 ST Line 2017 2.0 TDCI - всички възможни екстри за модела!

Мнение от addic7ed » 09 яну 2024, 10:11

Здравейте, колеги,

Отдавна не съм писал теми по форума, може би от както имах MK4 - до 2012та година. Но любовта ми към марката не е спрял нито за миг - традиционните Transit за работни коне във фирмата. Всички възможни Фиести за майка ми през годините, след последната й MK7 ST Line минахме на KUGA, който наскоро замина за Шумен, сега очакваме Fusion 2022. В съвсем личен план, макар че експериментирах и с други марки - Alfa 147 Collezione 1.9 JTD 8V, беше заместника на Мондеото ми и беше голям шок от този самолет в който го бях превърнал Форда да се кача на тази малка "сапунерка", но просто каква динамика имаше тази оса, доста бързо се влюбих и навъртях 100 хил.км за нула време. Просто радост от карането ми носеше докато изживявах университетските си години. След това минах и през Citroen C5 2.0 HDI X7 Hydroactive- най-магичното окачване някога/Мога да го сравня и с въздушното на GLS, просто е по-добро/ - За комфортна возия - Ситроен е върха. И накрая пак се прибрах "дома" и 2019-та си намерих дълго търсеното Мондео ST Line в Германия, същото което е предмет на тази обява. Единственото което ми липсва е черния таван, но в крайна сметка има и по-важни неща. Първата кола, която не се е налагало да търся да й добавям екстри след производство. Великолепно чувство бих казал. Дойде време да се разделя с него, просто поради работните ангажименти ми отесня и минах на F-150. Ако има някакви въпроси за Mondeo-то, предпочитам да ми се обаждате на телефона, тъй като нямам време да следя постоянно форума.

Mondeo MK5 ST Line 2.0 TDCi 150 КС. 02/2017 - 183 900+ км.
WF0FXXWPCFGT54346 с дигитална сервизна книжка с всички възможни екстри:

отопление на всички седалки
отопление на волана
обдухване на предните седалки
3 профила памет на седалки и външни огледала
масаж на предните седалки
отопление на челното стъкло
панорамен покрив - отваряем
ел.теглич с автоматично прибиране и вградена евробукса
всички възможни асистенти за безопасност:
-за мъртвата точка,
-за следене на лентите,
-активен автопилот с head up дисплей,
-разпознаване на знаците,
-за умора във водача,
-електрохроматични централно и външни огледала с прибиране
-TPMS за налягане в гумите,
-асистент за дългите светлини,
-щори на задните стъкла,
-щора за багажника от две части,
-заводска система - подвижна рейка за укрепване на товари в багажника с две релси вградени в пода, и други.
OSRAM LED H7 къси, OSRAM LED H15 - дълги светлини
SONY Premium озвучителна система с 12 говорителя + BASS
Llumar слънцезащитно фолио на предните стъкла, силно тонирани заводски задни стъкла - 80%+
самопаркиране
печка Webasto 5kW с дистанционно управление
два ключа
комплект гуми с Ал. джанти - зимни Goodyear 225/55R17
колата има пълна сервизна история и дигитална и хартиена книжка, колата е купена и докарана лично от мен 2019-та от Германия, след доста голямо търсене на конкретния модел с всички тези екстри.
Каско до Август 2024, ГО до Май 2024, ГТП до Януари 2025, Винетка до Март 2024, няма предстоящи големи, текущи ремонти или обслужване.
От миналата седмица има нов акумулатор YUASA 75Ah с три години гаранция.

Маслото в скоростите е сменено преди 45 хил. км в оторизираното представителство на Форд тук в България. По същото време е сменен и ангренажен комплект, водна помпа, пистов ремък и ролки - Conti-tech ремъци и HEPU водна помпа, маслото което съм ползвал по време на обсулжвания е винаги FUCHS, филтрите винаги са Hengst или Mahle. Дисковете и накладките са сменени предни и задни с ATE. Последно обслужване на масло и всички филтри на двигател: 179 000км.

цена 29,500лв с възможен разумен коментар за колеги от Форума.
Бартер е възможен с доплащане и от моя страна за EDGE или още по-предпочитан вариант EXPLORER тъй като имат 6 или 7 седалки.

Както винаги съм подхождал безкомпромисно в обслужването и грижите към колата си, за това нямам абсолютно никакви притеснения да се провери в който и сервиз да е, стига да са наясно какво правят, че доста пишман "ма'стори" има.

За нещо допълнително 0878901237 smileys-car
Прикачени файлове
382160987_10229294280773425_8158862249902257288_n.jpg
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Отговори

Върни се в “Автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта