Ford Fiesta 1.4cdti прекъсва

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
chiquita
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 24 окт 2012, 14:54
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Ford Fiesta 1.4cdti прекъсва

Мнение от chiquita » 17 авг 2022, 10:05

Здравейте колеги. От около година имам Fiesta 1.4cdti 68к.с. 2007г. Колата си работеше много добре до един момент в който започна при ускорение да предърпва за кратко и така когато тя си реши. Решихме, че може да е от свещи (въпреки, че сега е топло но ги преверихме) оказа се, че няма нито една здрава, сменихме ги но пак същата работа колата вдигаше грешка P0380 и грешката си остана. Погледнахме и бушоните, оказа се, че има и един бушон който е изгорял 20А на картинката за предпазителя има показана бензиноколонка. Сменихме бушона и като, че ли се пооправи колата но беше позатоплила. На следващия ден я паля и пак същия филм прекъсва ужасно. Като позагрее и като, че ли е по добре. Грешки след смяна на бушона няма. Диагностицира се с OBDII. Някой има ли идея от какво би могло да е? Ще съм много благодарян на всеки който се отзове.
П.С. Забравих да споменя, че със смяната на свещите е сменено масло и всички филтри включително горивен и въздушен, и колата пали лесно!

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4cdti прекъсва

Мнение от ivchotr » 17 авг 2022, 13:19

За да придърпва при ускорение, не ѝ достига или гориво, или въздух. В този ред на мисли трябва да се провери всичко по пътя на двете. Аз бих заложил на недостигащо гориво, като се има предвид, че проблемът се проявява и след смяната на въздушния филтър. Бих измерил на първо време какво налягане на горивото е налично след горивния филтър и ако е такова, каквото трябва да бъде, да се насоча към проверка на всичко след него. Ако налягането е недостатъчно, тогава ще търся причината между резервоара и филтъра.
Знам всички вицове за Форд :D

nogopechen
потребител
потребител
Мнения: 66
Регистриран: 08 сеп 2018, 09:53
Модел на автомобила: MAVERIK 2; 2006 год. ; 2,3L; 110kw; MT; AWD-2 броя
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4cdti прекъсва

Мнение от nogopechen » 17 авг 2022, 19:46

Каквото и да се прави, накрая се стига до дюзите. За съжаление. Но вече е малко по-ефтино.

chiquita
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 24 окт 2012, 14:54
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4cdti прекъсва

Мнение от chiquita » 18 авг 2022, 08:16

В Събота ще я закарам да свалят дюзите и ще ги пращат на стенд да се види какво е тяхното състояние защото и на мен на това ми прилича и ако се окаже добре ако ли не ще продължавам с помпа, ако ли не е и от нея незнам на къде да се насоча!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 35 госта