На какво се нагледах по автокъщите

Кой къде си е изпатил
Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от HACKO » 29 апр 2022, 19:50

Е тва с посланниците е нещо ново, не съм го чувал. *00120* =)):
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от pepy1 » 29 апр 2022, 20:43

Толкова много се учудвам на невежеството на нашите продавачи/джамбази на нови/втора ръка коли. Вече сме 2022г, доста от българите вече са живяли в Европа и са виждали как и по колко км се кара там. Явно те/продавачите/ живеят още в миналия век :lol: :lol: :lol:
Относно бабите шофьори, с очите си съм виждал как прекосяват по 2,3 граници, и минават по 2-3000 км само за събота и неделя
времето е като парите-никога не стига

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от ivo_63 » 29 апр 2022, 20:48

Не е от джамбазите, от купувачите е . Като видят кола на 250 000 истински и казват - много ве. Джамбазите въртят на 130 000 и купувачите аэкат от кеф. Имам приятели в автокъщите - това казват , българина си иска превъртането сам.

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от F Focus » 29 апр 2022, 22:12

И Пепи, и Иво сте прави.
Аз, затова изобщо не гледам километража, ами се ориентирам, доколкото мога по други признаци, и досега не съм се изненадвал неприятно-дано и занапред е така, докато не спечеля Форд, или Ягуар от тото-то, че и след това, защото не бих ги придобил! :lol:
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
Alex86
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 02 апр 2018, 09:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK3 2.0 146PS Petrol Sedan (2001)
Ford Focus MK1 1.8TDCI 115PS Turnier (2002)
[ПРОДАДЕНА: Audi S3 Quattro (8L) 1.8T 225PS Hatchback (2002)]
Audi A6 4F2 3.0TFSI Quattro Sedan (2008)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от Alex86 » 04 окт 2022, 19:52

Не, че някой ме е питал, ама като добър българин аз да си кажа... :D
До момента целият ми опит в покупка на кола е бил свързан с много нерви. Не забелязах особена разлика между частните продавачи и автоджамбазите - всеки гледа да пробва и ако мине номера... Фокуса, Мондеото и една Audi S3, която карах до преди някоя друга година бяха от частници. Само човека с Мондеото си беше честен и каза какво е правил и какво има за правене - беше прав. Според другите едва ли не ми правят подарък с колата и ще съм им длъжен доживот за манната небесна, дето са ми продали. Преди S3-ката ми беше влязла една муха да купувам Fiesta с 2.0 дуратек - там освен, че масово бяха развалини се нервирах и с автокъщи, дето не дават да я подкараш изобщо. Мисля, че бях писал тук в една тема за нея, да не се повтарям.

А6-цата я взех преди малко над година след адски дълго обикаляне по частници и автокъщи. Всичко друго, което гледах беше "натупано" с екстри, ама реално годно само за моргата... На всичките им бяха чистени DTC кодовете, тези с въздушно окачване всички бяха "по корем", а да не говорим при колко се разминаваха разстоянията между панелите значително (катастрофа?). И това без да споменавам километражите - имаше една обява с публикуван VIN, по който излиза лека катастрофа преди година на 380К км пробег, а ми я продават за 180К км тук.
В крайна сметка взех моята, понеже и следгаранционно е обслужвана в Ауди Берлин и в Порше Запад излезе пълната история. Имаше неща, които не са сменяни, но беше на реални 230К км и със сменени горни вериги и обтегачи на 180К (+ поддръжка и други по-малки ремонти). Реално няма въздушно и някои от другите екстри, които бих искал, но беше единствената с истинска история и 3.0TFSI мотор (конкретно него исках).
Проблемът е, че да стигна до нея минах през общо 17 други и някои откровено казано ми губиха времето с лъжи по телефона. "Идеална, невероятна, качваш се и караш" и като отида на място изглежда като ударена от метеорит.

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта