Пушек изпод капака Куга 2017 дизел

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Kugera
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 22 сеп 2022, 17:56
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Пушек изпод капака Куга 2017 дизел

Мнение от Kugera » 22 сеп 2022, 18:07

Здравейте!

Привет на всички, първи пост ми е и за съжаление пиша поради драма с Кугата. Автомобилът е Куга 2017 TDCi 150 hp AWD. От скоро, при каране с по-висока скорост за кратко (не магистрала, а празен булевард например), когато спра на светофара или паркирам непосредствено след това, колата започва да пуши изпод капака, та дори ако не затворя клапаните влиза дим и вътре. Това пушене трае за минута до 2 максимум и спира. Има специфична миризма, но не мога да определя на какво точно. Бие ми на изгорели газове/сажди.

Въпросът ми е, възможно ли е поради напъването на колата за кратко, да я вкарвам в регенерация на DPF-a? Ако е така, не би ли трябвало да пуши през ауспуха, а не някъде под двигателя? П.С.не виждам от къде точно излиза димът, но ми се струва, че е в частта пред шофьорското място.

Много ще се радвам да получа насоки и информация дали някой е бил в подобна ситуация. Благодаря предварително!

Поздрави

Потребителски аватар
MamaMy
потребител
потребител
Мнения: 88
Регистриран: 18 мар 2021, 22:05
Модел на автомобила: Galaxy 1,9 TDI 2003г
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Пушек изпод капака Куга 2017 дизел

Мнение от MamaMy » 23 сеп 2022, 00:52

Щом пуши само за кратко и се изпушва, вероятно изтича някаква течност към нагретите части на изпускателната система. Възможните варианти са масло, антифриз, хидравлична течност или гориво. Щом е свързано с напъване на колата значи не е гориво или хидравлична течност. Предполагам, че става въпрос или за масло, или за антифриз. Както описваш миризмата предполагам е масло. До тук с боба и картите. Кристалното кълбо го счупих и в момента не се предлага като опция. :D
По-добре млад, здрав, красив и богат отколкото стар, беден, болен и грозен :wink:

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Пушек изпод капака Куга 2017 дизел

Мнение от ivchotr » 23 сеп 2022, 16:43

Маслото, нафтата, антифризът, хидравличната течност и спирачната течност миришат по различен начин. Особено антифризът. Другите могат и да се объркат от необучен нос :D
Ако губиш спирачна и хидравлична течности, ще се установи лесно по нивото в казанчетата им. Маслото по щеката му. Антифризът също по казанчето. От нафтата остават остават мазни следи по тръбопроводите и маркучите. Гумените са склонни да се нацепват с времето.
Огледай и задната страна на двигателя, да не е протекла някоя гарнитура и да капе върху генерацията, откъдето да се изпарява.
Знам всички вицове за Форд :D

Kugera
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 22 сеп 2022, 17:56
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Пушек изпод капака Куга 2017 дизел

Мнение от Kugera » 23 сеп 2022, 19:20

Много благодаря за мненията! При първа възможност ще я вкарам в сервиз да огледат за течове. Антифриза ми беше странно намалял преди седмица, но сега не виждам да е паднал много отново.

Може да звучи глупаво, но има ли шанс да е заминала глава/блок, да съм я прегрял, въпреки, че никога не съм качвал над 90 градуса? Следя температурата постоянно.

Също така, нещо странно, което ми се е случвало два пъти, при на половина пълен резервоар, пълня до горе с Shell V-power, тръгвам по магистралата и при първото изфорсиране, колата приритва леко, изписва Engine service needed (оранжева лампа) и не мога да вдигна повече от 120. Спирам, гася, паля и повече не се случва изобщо.

Идеи от какво може да е? Благодаря отново предварително!

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Пушек изпод капака Куга 2017 дизел

Мнение от F Focus » 24 сеп 2022, 11:54

За пушека (бял ли е) залагам на теч от охл. система, при който антифриз попада в/у нагрети части от генерацията. "Аромата" в такъв случай е ненатрапчив, много странен и задушаващ!
За другото ти питане не мога да помогна, но така, или иначе трябва да влезеш в сервиз максимално бързо-колата в гаранция ли е?
Имаш ли представа за реалният и пробег?
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Пушек изпод капака Куга 2017 дизел

Мнение от Ozzie » 24 сеп 2022, 12:34

на моята и излизаше пушек изпод капака (не много, но достатъчно да се забележи), кога бе свършила демпферната шайба и се усещаше миризма на прегоряла гума
причини бол, боба малко (както бе казано по-горе)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Kugera
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 22 сеп 2022, 17:56
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Пушек изпод капака Куга 2017 дизел

Мнение от Kugera » 24 сеп 2022, 16:06

F Focus написа:
24 сеп 2022, 11:54
За пушека (бял ли е) залагам на теч от охл. система, при който антифриз попада в/у нагрети части от генерацията. "Аромата" в такъв случай е ненатрапчив, много странен и задушаващ!
За другото ти питане не мога да помогна, но така, или иначе трябва да влезеш в сервиз максимално бързо-колата в гаранция ли е?
Имаш ли представа за реалният и пробег?
Здравей, благодаря за мнението. Километрите са 214000, до преди 4 месеца в гаранция и обслужвана само и единствено в Мото-Пфое. Имам пълна история на колата и отделно когато я взех стоя цял ден там да я прегледат от до. Нямаше драми. Ще я вкарам в сервиз при първа възможност да огледат за течове. Надявам се е малък дявол…

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Пушек изпод капака Куга 2017 дизел

Мнение от ivchotr » 29 сеп 2022, 15:33

Kugera написа:
23 сеп 2022, 19:20
... нещо странно, което ми се е случвало два пъти, при на половина пълен резервоар, пълня до горе с Shell V-power, тръгвам по магистралата и при първото изфорсиране, колата приритва леко, изписва Engine service needed (оранжева лампа) и не мога да вдигна повече от 120. Спирам, гася, паля и повече не се случва изобщо.
Колата влиза в авариен режим по някаква причина. А те може да са много. На първо време спри да сипваш Шел Ви Пауър и виж дали ще прави подобни мурафети. Естествено трябва да издухаш каквото имаш в резервоара като стока от Шел.
Знам всички вицове за Форд :D

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Пушек изпод капака Куга 2017 дизел

Мнение от F Focus » 02 окт 2022, 18:52

Разбра ли се от какво е проблемът (проблемите), колега-нищо не казваш...?
Много автомати-слаби резултати!

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта